با ما ارتباط برقرار کن

بازاریابی اینترنتی

چگونه در اینستاگرام فالوور به دست آوریم

منتشر شده

روی

چگونه در اینستاگرام فالوور به دست آوریم

 

اینستاگرام، نرم­ افزاری برای دستگاه­ های تلفن iOS، اندروید و ویندوز است که به کاربران اجازه اشتراک­ گذاری و بارگذاری عکس­ ها را در محیط اینستاگرام و دیگر شبکه­­ های مجازی می­دهد. بدست آوردن مخاطب بیشتر برای افزایش حضور اینستاگرامی شما ضروری است، اما تشخیص نقطه شروع سخت است. این مقاله را بخوانید تا نکاتی در مورد خلق عکس خوب، تعامل با اجتماع و افزایش حضور کلی شما در اینستاگرام ارائه دهد.

 

 

مشارکت در جمع

 

چگونه در اینستاگرام فالوور به دست آوریم

 

۱- حساب­های مشابه را دنبال کنید. اینستاگرام اجتماعی است و در صورت مشارکت در این جمع، به دنبال بدست آوردن مخاطب خواهید بود. این به معنی تعامل از طریق بارگذاری عکس است. افرادی را بیابید که عکس­های با موضوع موردعلاقه شما را می­ گذارند و آنها را دنبال کنید. از این به بعد آخرین عکس­ های آنها را در صفحه اصلی خود خواهید دید.

 

جستجوی مختصری حول هشتگ­ های مربوط در اینستاگرام داشته باشید تا لیستی از عکس­ ها و حساب­ های مشابه با مطالب شما بدهد. به عنوان مثال اگر در مورد سفر مطلب می­گذارید #instatravel را جستجو کنید.

 

 • هرکسی را که می­ بینید دنبال نکنید وگرنه صفحه شما زمان زیادی برای لود شدن صرف می­ کند. حساب­هایی را دنبال کنید که خیلی برای شما جالب هستند.
 • اینستاگرام فالو کردن را محدود به ۱۲۰ نفر در ساعت کرده است.

 

۲- عکس­ها را لایک کنید و نظر بدهید. وقتی کسانی را دنبال می­ کنید زمان برای لایک کردن و اظهار نظر مثبت در مورد عکس­ های آنها قرار دهید. نه فقط این به فرد حس خوبی می­ دهد بلکه دیگر افراد با دیدن نام و نظر شما حساب کاربری شما را بررسی می­ کنند. اگر فعال بمانید منجر به جریان ثابتی از پیوستن مخاطبان جدید می­ شود.

 

 • زمانی که زیر عکسی نظر می­ دهید کمی زمان برای نظرات بلندتر صرف کنید و از صورتک ­ها در صورت امکان استفاده کنید. این موجب انگیزش افراد برای سر زدن به حساب شما می­شود.

 

۳- به نظرات زیر عکس­ های خود پاسخ دهید. تعامل با مخاطبان خود برای ایجاد پایه مخاطب و ساخت اجتماع خود ضروری است. به نظرات جالب عکس­ های خود پاسخ دهید و از انتقادات آنها تشکر کنید. اگر کسی از شما سوال جالب توجهی پرسید برای پاسخ درست آن زمان صرف کنید.

 

۴- از مخاطبان خود سوال بپرسید. از زیرنویس عکس برای پرسیدن سوالات استفاده کنید. این، بخش نظرات شما را فعال می­ کند و مشاهده­ کننده بیشتری جذب می­ شوند.

 

 • مانند “دوبار کلیک کنید اگر بنظر شما بامزه بود” یا “داستان خود را در نظرات به اشتراک بگذارید” را در نظر داشته باشید. این موجب تعامل بیشتر اجتماع شما با عکس­ ها می­ شود.

 

۵- با حساب فیسبوک خود ارتباط برقرار کنید. اینستاگرام در حال حاضر متعلق به فیسبوک است و اگر حساب­ ها را به هم مرتبط نکنید مخاطبان بالقوه بسیاری را از دست می­ دهید. زمانی که مرتبط شوند همه مطالب اینستاگرام شما به فیسبوک نیز منتقل می­ شود و شما دو برابر در معرض دیده شدن قرار می­ گیرید.

 

 • شما می­ توانید حساب­ های خود را از قسمت تنظیمات اینستاگرام به هم مرتبط کنید.

 

۶- بخش توضیحات مربوط به خود (بیوگرافی) را تکمیل کنید. بیوگرافی اینستاگرام شما اغلب اوقات مشاهده می­شود و بخش بسیار مهمی از حساب اینستاگرام شما است. اجازه بدهید دیگران شما را بشناسند و بدانند چرا شما را دنبال می­کنند. با چند هشتگ آن را به محتوای خود مرتبط سازید.

 

 • بیوگرافی شما مکان خوب دیگری برای درخواست CTA ( فراخوان به اقدام ) است.
 • توضیحات و صورتک­ های خود را در چند خط قرار دهید تا جلب توجه کند.

 

 

استفاده از هشتگ

 

چگونه در اینستاگرام فالوور به دست آوریم

 

۱- در موضوع خود به دنبال هشتگ­ های محبوب بگردید. هشتگ­ ها، کلمات و عبارات کوتاهی هستند که تصویر را توصیف و دسته ­بندی می­ کنند. هشتگ به افراد در جستجوی عکس کمک می­ کند و می­ توانند تصویر را به لیست علاقه­مندی­ های خود اضافه کنند. استفاده از هشتگ برای دستیابی به مخاطب بیشتر مهم است.

 

 • اینستاگرام، ابزار فوق­العاده برای جستجوی مشهورترین تگ­ ها است.
 • هشتگ­ های برتر اینستاگرام  #عشق#عکس روز #لبخند #تماشا #زندگی #غدا #iاینستای روز #جوان #حیوانات خانگی  #بامزه  #تصاویر #لباس #مد #مدل #هنر هستند.
 • شما می­توانید تگ­ های مرتبط را با استفاده از وب­سایت­ هایی مانند www.tagsforlikes.com یا نرم­ افزارهایی با موضوع ” tags for likes” بیابید.

 

همچنین بخوانید  اصول بهینه‌سازی موتور جست‌وجو برای بازاریابی محتوای موفقیت آمیز

۲- تعدادی هشتگ به هر عکس اضافه کنید. تعدادی از هشتگ­ های مرتبط را به عکس خود اضافه کنید تا قابل جستجو باشد. سعی کنید تعداد هشتگ­ ها را حداکثر سه تا محدود کنید. اگر هشتگ­ های خیلی زیادی دارید، مخاطبان شما آن را اسپم برداشت می­ کنند. هشتگ­ ها را در متن زیرنویس پنهان کنید مثلا من واقعا#عاشق این #کافی شاپ هستم.

 

 • اینستاگرام تعداد هشتگ­ های شما را ۳۰ تا به ازای هر مطلب محدود می­ کند.

 

۳- تگ شخصی بسازید. اگر ده­ها مخاطب دارید، می­ توانید هشتگ شخصی خود را بسازید. این می­ تواند نام شرکت یا شعاری برای خیلی از عکس­ های شما باشد. به برند حساب اینستاگرام شما کمک می­ کند و حضور موثر شما در اجتماع افزایش می­ دهد. از این هشتگ در همه عکس­ ها مانند بیوگرافی حساب خود استفاده کنید.

 

۴- عکس­های خود را تگ مکانی کنید. کاربران اینستاگرامی به عکس­ هایی علاقه دارند که بشناسند. از آن مهم­تر زمانی که عکس­ ها را تگ مکانی می­ کنید اینستاگرام عکس­ های مربوط به آن مکان را در کنار هم جمع می­ کند.

 

 • کاربران دیگر با ارسال عکس از همان مکان ممکن است عکس­ های شما را ببینند و شما را دنبال کنند، شما را بیشتر در معرض دیده شدن قرار دهند و امکان جذب مخاطبان بالقوه را فراهم کنند.
 • از تگ کردن مکانی عکس­ ها در صورتی که مربوط به آن مکان خاص نیستند بپرهیزید. تگ مکانی اشتباه می­تواند منجر به نظرات منفی یا پیامدهای دیگر شود.
 • برای امنیت خود از تگ مکانی محل زندگی یا کار خود دوری کنید. این تگ­ های مکانی برای عموم قابل مشاهده ­اند.

 

۵- از هشتگ­های تعاملی استفاده کنید. اگر می­ خواهید لایک، نظرات یا مخاطبان شما تقویت شوند از برخی هشتگ­های تبادلی استفاده کنید مانند #follow4follow #like4like #comment4comment #f4f #l4l #c4c #followback #likeback #commentback #teamfollowback #alwaysfollowback . اطمینان حاصل کنید که بخش مربوط به لایک، نظر یا دنبال کردن را به صورت دوطرفه انجام می­ دهید.

 

 • برخی افراد این روش را “کثیف” می­ دانند و ممکن است با این کار برخی مخاطبان را از دست بدهید.
 • با این روش مخاطبان جدیدی جذب می­ کنید به یاد داشته باشید که شاید آنها در صورتی شما را دنبال کنند که عکس ­های آنها را لایک کنید تا علاقه شخصی.
 • اطمینان حاصل کنید که آنها را دنبال می­ کنید تا نظرات منفی یا عدم دنبال کردن آنها را در پی نداشته باشد.

 

 

ارسال مطلب به­ یاد ماندنی

 

۱- عکس­های منحصربفرد و جالب بگیرید. شاید بنظر واضح برسد، یکی از بهترین راه­ های ساده جذب مخاطب در اینستاگرام گرفتن عکس­ های خوب است. اینستاگرام اشباع از عکس غذا و گربه افراد است پس خود را با عکس­ های خاص از این جمع جدا کنید.

 

 • سعی کنید عکس مرتبط با مخاطب هدف خود بگیرید. اگر مخاطب شما بتواند با تصاویر شما ارتباط برقرار کند احتمال زیاد شما را دنبال می­کند.
 • یک تصویر خوب لازم نیست “عالی” باشد. تصاویر خوب انسانی بنظر می­ رسند و نواقص آن موجب جلب احساسات می­ شوند.
 • عکس ­های “سلفی” را محدود کنید. همه دوست دارند عکس سلفی بگیرند اما شما نباید اجازه بدهید بر محتوای اصلی شما غلبه کند. بیشتر مخاطبان شما به دنبال دیدن شما نیستند، دنبال عکس­ های شما هستند. ارسال عکس­ های سلفی می­تواند خودشیفتگی بنظر برسد و افراد زیادی را دور کند.

 

۲- رنگ عکس های خود را تغییر دهید.  اینستاگرام به خاطر افکت های آن محبوب شد. این افکت ها ، نور عکس شما را تنظیم می­ کنند و به آن حس “واقعی” بودن می­ دهند اینستاگرام افکت های متنوعی در دسترس دارد پس تا زمانی که عکس شما را بهتر می­ سازد از  استفاده از چند افکت  به طور همزمان نترسید.

 

 • از چندین و چندین بار افکت عکس خودداری کنید در غیر این صورت تصاویر شما شبیه به هم بنظر می­رسند.
 • اگر به سختی به دنبال افکت خوبی برای ویرایش عکس خود می­گردید Google Photos  گزینه خوبی است، افکت های مختلفی دارد که اینستاگرام ندارد.

 

همچنین بخوانید  ۷ ترفند برای بازاریابی موفق در اینستاگرام

۳- زیر همه عکس­ها زیرنویس استفاده کنید. یک زیرنویس خوب می ­تواند عکس خوب را به عکس فوق­العاده تبدیل کند. زیرنویس­ ها باعث جلب نظر بازدیدکننده و موجب خندیدن یا لبخند آنها می­ شوند تا در نتیجه افراد بیشتری را به صورت مخاطب جذب کنید. لطیفه­ ها یا زیرنویس­ های بانمک خصوصا بسیار محبوب هستند.

 

۴- از نرم ­افزار برای افزایش کنترل ویرایش خود استفاده کنید. برای ویرایش فرعی در اینستاگرام، نرم­ افزارهای مختلفی برای اندروید و iOS با ابزارهای بیشتر هستند. از این نرم­ افزارها برای روشنایی، تیرگی، بریدن و اضافه کردن متن و افکت استفاده کنید.

 

 • نرم­ افزارهای معروف ویرایش از جمله Aviary, Afterlight, Bokehful,  و  Overgram هستند.

 

۵- کلاژ بسازید. راه خوبی برای نشان دادن مجموعه یا روند تصاویر، ساختن کلاژ در اینستاگرام است. نرم ­افزارهای متعددی از جمله PicStitch, InstaCollage, InstaPicFrame و حتی کلاژ خود اینستاگرام به نام Layout وجود دارند.

 

۶- عکس­های خود را در زمان مناسبی بگذارید. اینستاگرام سرویسی محبوب است و صفحه مخاطبان شما مداوم به­روزرسانی می­ شود. اگر می­ خواهید اکثر افراد شما را ببینند باید در زمان مناسبی مطلب بگذارید. بهترین زمان، صبح و بعد از پایان چند ساعت کاری عادی مخاطبان شما است.

 

 • عکس­های اینستاگرام عموما چهارساعت در صفحه اصلی مخاطبان هستند پس نصفه شب عکسی نگذارید که در واقع اکثریت هرگز آن را نمی­بینند.
 • شما می­توانید بهترین زمان ارسال عکس­ ها برای مخاطبان خود را با وب­سایت­هایی مانند IconoSquare بیابید.

 

۷- آهسته و پیوسته عکس بگذارید. همه عکس­ ها را با هم انباشته نکنید. اگر عکس­ های متعددی برای اشتراک­ گذاری دارید، آنها را در روزهای مختلف پخش کنید. اگر زیاد عکس بگذارید مخاطبان شما ممکن است از آنها رد شوند. از طرفی اگر به اندازه کافی مطلب نگذارید مخاطبان جدیدی بدست نمی­ آورید.

 

 

خریدن مخاطب

 

چگونه در اینستاگرام فالوور به دست آوریم

 

۱- فروشنده خوبی پیدا کنید. وب­سایت­ های زیادی  هستند که مخاطب به شما ارائه می­ دهند اگر به دنبال مخاطب بیشتر هستید خریدن آن به شما کمک می­کند.

 

 • مطمئن شوید خدمات را قبل از قطعی کردن آن خوانده ­اید.
 • فروشنده­ایی بیابید که نماد اعتماد داشته باشند.
 • ضمانت برگشت پول را بررسی کنید.
 • به دقت شرایط و ضوابط و همچنین سیاست حفظ حریم خصوصی را بخوانید.

 

۲- تعداد مخاطبان مورد نظر خود را برای خرید مشخص کنید. بیشتر سرویس ­ها به شما اجازه انتخاب بسته­ های مختلف از ۱۰۰ تا ۱۰۰ هزار فالووررا می­ دهند. بهترین بسته مناسب خود و بودجه خود را انتخاب کنید.

 

۳- حساب خود را عمومی بسازید. شما نمی­ توانید مخاطب برای حساب خصوصی بخرید زیرا حساب­ های خصوصی تعداد مخاطبان خود را نشان نمی­ دهند پس تنظیمات مشاهده شدن عمومی را فعال سازید. شما می­توانید در قسمت ” Edit your Profile” این­کار را انجام دهید.

 

۴- اشکالات خود را بفهمید. خریدن مخاطب می­تواند باعث ارتقای سریع شما شود اما اشکالاتی وجود خواهد داشت. این مخاطبان هرگز با عکس­ های شما در تعامل نبوده­ اند و نظری نداده ­اند که ممکن است تصاویر شما را کم بازدید جلوه دهد. افراد دیگر نیز به اینکه مخاطبان زیاد ولی فعالیت کم دارید دقت می­ کنند که آنها را دور می ­کند. این مخاطبان ممکن است بعد از مدتی دیگر شما را دنبال نکنند.

 

 

 اینستاگرام فالوور اینستاگرام فالوور اینستاگرام فالوور اینستاگرام فالوور اینستاگرام فالوور اینستاگرام فالوور اینستاگرام فالوور اینستاگرام فالوور اینستاگرام فالوور اینستاگرام فالوور اینستاگرام فالوور اینستاگرام فالوور اینستاگرام فالوور اینستاگرام فالوور اینستاگرام فالوور 

 

آگهی بازاريابي محتوا