با ما ارتباط برقرار کن

تولید محتوا

محتوا چگونه به پول تبدیل می شود؟

گروه تالیف و ترجمه حاوی وب

منتشر شده

روی

محتوا به شما کمک می کند تا مخاطبان خود را افزایش دهید. ترافیک سایت خود را بالا ببرید و کسب و کارتان را رونق ببخشید.

البته برای شروع درآمدزایی از محتوا باید صبور باشید و بنا به حوزه ی فعالیت کسب و کارتان استراتژی های مختلفی را بکار بگیرید.

شما از طریق محتوا می توانید به دو روش مستقیم و غیر مستقیم درآمدزایی کنید . در ابتدا ما به روش مستقیم درآمدزایی می پردازیم که شامل تبلیغات – فروش محتوا و فروش حق اشتراک است . سپس روش های غیر مستقیم مانند برند سازی- افزایش ترافیک سایت با استفاده از محتوا- تولید محتوا در شبکه های اجتماعی و تولید محتوای ویروسی را مطرح می کنیم.

روش های مستقیم

۱-تبلیغات

محبوب ترین روش کسب درآمد مستقیم از طریق محتوا، تبلیغات و برنامه های حمایت مالی است. به این صورت که شما برای فروش محصول خود محتوای تبلیغاتی تولید کنید و آن را در سایت ، وبلاگ و یا شبکه های اجتماعی خود قرار دهید.

داشتن اسپانسر نیز مانند امضای تعهد در پایان هر محتوا عمل می کند و به شما در معرفی برندتان از طریق برنامه های ویدئویی و پادکست کمک می نماید.

۲-فروش محتوا

می توانید برای شرکت ها و سایت های دیگر محتواسازی کنید . بسیاری از صاحبان کسب و کار توانایی لازم برای تولید محتوای سایت ، وبلاگ و شبکه های اجتماعی خود را ندارند و حاضرند به کسانی که در این کار حرفه ای و باتجربه هستند بابت تولید محتوا برایشان پول خوبی را پرداخت کنند.

می توانید فایل PDF برخی آموزش ها و اطلاعات خاص را در سایتتان قرار دهید و امکان دانلود آنها را برای کاربران ویژه که ماهیانه مبلغی را برای عضویت پرداخت می کنند ، فراهم نمایید .

همچنین بخوانید  شبکه های اجتماعی (اینستاگرام) و تاثیر آنها در کسب و کار.

همچنین می توانید کتاب الکترونیکی آماده کنید و لینک دانلود آن را در سایتتان قرار دهید و از کاربران هزینه ای را برای دانلود دریافت نمایید.

۳- فروش حق اشتراک

در این روش شما استفاده از محتوای خاصی را برای مدتی معین و پرداخت هزینه ای خاص برای مثال یک ماه به کاربران سایت خود واگذار می کنید. برای مثال کاربران شما می توانند با پرداخت هزینه ای به صورت ماهانه از آرشیو مقالات شما استفاده کنند و یا برخی از آنها را دانلود نمایند.

همچنین می توانید با دریافت هزینه ای از کاربران ، مجلات ، مطالب آموزشی و یا اخبار جدید محصولات و خدمات خود را به صورت هفتگی برایشان ایمیل نمایید.

 

روش های غیر مستقیم

 

۴-برند سازی

شما می توانید در انتهای محتوای خود توضیح مختصری از نام تجاریتان را قرار دهید. همچنین می توانید لوگوی برند خود را در تمامی عکس و ویدئوهایی که در سایت و شبکه های اجتماعی خود می گذارید ، بگنجانید. با این روش ها برند خود را در بین مخاطبانتان جا می اندازید و به صورت غیر مستقیم به فروش و رونق کسب و کارتان کمک می کنید.

۵-افزایش ترافیک سایت با استفاده از محتوا

می توانید محتوایی آموزشی و یا تخصصی آماده کنید و آن را در سایت خود قرار دهید و یا در مورد یک موضوع خاص محتوای متعددی آماده کنید . خواهید دید که به سرعت موتورهای جستجو سایت شما را در صفحه ی نخست قرار خواهند داد و پس از آن می توانید از سایت خود استفاده تجاری کنید به عنوان مثال تبلیغ محصولات خود و یا شرکت های دیگر را در آن قرار دهید و از این طریق کسب درآمد نمایید.

همچنین بخوانید  ۱۲محتوای بصری که می تواند وبلاگ شما را جذاب تر کند

۶-تولید محتوا در شبکه های اجتماعی

با استفاده ی روزافزون از شبکه های اجتماعی و افزایش کاربران آن ، شما می توانید با تولید محتوا در یک یا دو شبکه به درآمد زایی بپردازید . مهم ترین نکته بکار گیری استراتژی های تولید محتوا در شبکه های اجتماعی است. اگر محتوای خوبی ارائه کنید به تدریج فالوورهای شما افزایش می یابند و شرکت ها و موسسات برای تبلیغات در صفحه تان به شما مراجعه می کنند.

۷-تولید محتوای ویروسی

در این روش شما با استفاده از محتوای خود دیگران را تشویق می کنید تا محتوای شما را به اشتراک بگذارند و از این طریق میزان ترافیک سایت خود را افزایش می دهید.
شما با بکار گیری احساسات مخاطبان، استفاده از اخبار جدید ، تولید محتوای بصری ، تولید محتوایی واقعی و قابل اعتماد و استفاده از منابع مختلف برای انتشار محتوای خود مانند وبلاگ و شبکه های اجتماعی می توانید محتوای خود را ویروسی کنید.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آگهی بازاريابي محتوا