با ما ارتباط برقرار کن

۱۲محتوای بصری که می تواند وبلاگ شما را جذاب تر کند

گروه تالیف و ترجمه حاوی وب

منتشر شده

روی

۱۲محتوای بصری که می تواند وبلاگ شما را جذاب تر کند

به چه میزان از محتوای بصری در پست های وبلاگ خود استفاده می کنید؟ تحقیقات نشان داده وجود تصاویر افراد بیشتری را جذب محتوای شما می کند. سعی کنید تا حدودی کار با ابزارهای طراحی را یاد بگیرید تا بتوانید کیفیت تصاویر خود را بالا ببرید.
در اینجا ۱۲ نوع محتوای بصری را برای پست های وبلاگ شما پیشنهاد می کنیم . لازم نیست از تمامی آنها استفاده کنید. مواردی را انتخاب کنید که در راستای استراتژی بازاریابی محتوای شما باشند و مخاطبان بیشتری را جذب وبلاگ شما کنند.

 

وبلاگ

۱-نمودارها

می توانید داده های آماری خود را به صورت نمودار در محتوای خود قرار دهید تا مخاطبان درک بهتری از آنها پیدا کنند.تحقیقات نشان می دهد ، مقالاتی که در آنها از تصاویری مبتنی بر داده ها استفاده شده رتبه ی چهارم در اشتراک گذاری را دارند. همچنین پست هایی که دارای نمودار هستند بازدیدکنندگان بیشتری را جذب خود می کنند.

۲-نقل قول

بازاریابی تاثیر گذار یک استراتژی عالی برای گسترش بازاریابی محتوای شماست. انتخاب تصویر همراه با یک نقل قول تاثیر گذار، یک تصویر به یاد ماندنی از آن می سازد.
دیوید اگیلوی پدر تبلیغات مدرن در کتاب خود که در سال ۲۰۱۵ به چاپ رسید ، می گوید در بازاریابی آنلاین برای اینکه نقل قول های شما ماندگار باشند و افراد بیشتری آنها را به اشتراک بگذارند ، برای هر کدام یک تصویر مرتبط و تاثیر گذار انتخاب کنید.

۳-اینفوگرافیک

یک اینفوگرافیک خوب با طراحی بالا که موضوعی مربوط به محتوای شما را دارد ، می تواند در برند سازی شما بسیار مهم باشد و باعث افزایش ترافیک وبلاگ و سایت شما شود.
همچنین زمانی که شما از اینفوگرافیک استفاده می کنید دیگر لازم نیست محتوای متنی طولانی داشته باشید .می توانید کلمات کلیدی و اطلاعات خود را تنها در یک پاراگراف ساده بیان کنید.

۴-گیفوگرافیک

گیفوگرافیک هم شبیه اینفوگرافیک است با این تفاوت که گیفوگرافیک تصاویر متحرک و استاتیک را شامل می شود.مخاطبان این نوع فرمت جدید را بیشتر به اشتراک می گذارند.


۵-GIF

استفاده از GIF ها نشان می دهد که کسب و کار شما به روند اینترنت آشناست. همچنین GIF ها را می شود به راحتی در شبکه های مجازی استفاده کرد و به اشتراک گذاشت.همچنین میتوانید احساسات خود را از طریق آنها بیان کنید .از آنها استفاده کنید و خواهید دید که خوانندگان چگونه با آنها ارتباط برقرار می کنند.

۶-MEME ها

MEME ها واحد نظرات ، نمادها یا کنش های فرهنگی است. در حقیقت آنها دیدگاه و نظرات شما هستند که در هر قالبی می توانید آنها را بیان کنید. حتی اگر صنعت شما خسته کننده باشد ، مقالات شما نباید خسته کننده باشند .تنها کافیست چند تصویر خنده دار خلق کنید و از طریق آنها مخاطبانتان را شاد کنید.
می توانید از آنها در ابتدا و انتهای مقالات خود نیز استفاده کنید و همچنین آنها را در شبکه های اجتماعی خود آپلود کنید تا مخاطبان بسیاری جذب وبلاگ شما شوند.

۷-اسکرین شات

اسکرین شات ها ساده ترین نوع محتوای بصری هستند. خیلی از افراد امروزه به جای یادداشت برداری از محتوایی خاص، از آن اسکرین شات می گیرند.شما میتوانید در محتوای آموزشی خود از آنها استفاده کنید. به طور معمول برای آموزش استفاده از ابزارها و برنامه های کامپیوتری از اسکرین شات ها بیشتر استفاده میشود.

۸-ویدئوها

همان طور که می دانید هنوز هم استفاده از ویدئوها در محتوای شما اهمیت بسزایی در جذب مخاطبانتان دارد. شاید بتوان گفت فایل های ویدئویی بهترین نوع محتوای بصری هستند که از طریق آنها میتوانید ترافیک سایت و وبلاگ خود را بالا ببرید.

۹-اسلایدها

اسلاید ها شامل چندین تصاویر پشت سر هم است. معمولا از آنها در ارائه ی مقالات استفاده می شود .اسلاید ها به مشتری کمک می کنند تا جواب سوالات خود را پیدا کند .همچنین مشتریان می توانند آن را دانلود کرده و بعدها مجدداً به آن مراجعه کنند.

۱۰-عکس ها

می توانید از عکس ها در تمامی قسمت های محتوای خود استفاده کنید. همچنین در تبلیغات برند و محصولاتان هم می توانید از آنها کمک بگیرید. مطمئن شوید که عکس انتخابی شما در وبلاگتان به راحتی باز می شود . چیزی که باید به آن توجه کنید انتخاب عکس های مناسب با کیفیت بالاست .

۱۱- طراحی تصاویر

یک روش موثر در جذب مخاطب قرار دادن تصاویری است که شما آن را طراحی کرده اید. می توانید از کارتون ها نیز بهره ببرید. اگر خود نمی توانید این کار را انجام دهید ، یک تیم طراحی خوب میتواند در این زمینه به شما کمک کند.

۱۲-صفحات مجلات

امروزه بسیاری از برند ها برای خود مجلات سفارشی و تبلیغاتی دارند .اگر شما هم از این دسته مجلات مخصوص به صنعت و خدمات خود دارید ، می توانید صفحاتی از آن را در وبلاگ خود بگذارید یا فایل PDF آن را برای دانلود مشتریان در وبلاگ خود قرار دهید.
در نهایت اینکه برای جذب مخاطبان خود و ارتقا ی سطح محتوایتان بهتر است از همه یا چند مورد از این روش های بصری استفاده کنید . خواهید دید که ترافیک وبلاگ شما در مدت زمان کوتاهی رشد بسزایی خواهد داشت.

ادامه ی خواندن
برای ارسال دیدگاه کلیک کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 + شانزده =