عضویت ورود

داستان‌سرایی برند: چرا کلمه به اندازه تصویر اهمیت دارد؟ - حاوی وب

داستان‌سرایی برند: چرا کلمه به اندازه تصویر اهمیت دارد؟

 

به همان اندازه که یک طراحی فریبنده برای بازاریابی محتوایی شما اهمیت دارد، کلمات نیز اهمیت دارند چون داستان‌ها (و کلماتی که آن داستان را می‌گویند) چیزهایی هستند که مردم را مجبور به تصمیم‌گیری در این مورد می‌کنند که آیا از شما خوششان می‌آید یا نه، البته اگر نیازهای آن‌ها را درک کنید و اگر آن‌ها بخواهند با شما کار کنند. داستان‌سرایی برند تنها با تصویر قابل انجام شدن نیست.

اگرچه طراحی عالی ممکن است باعث جذب افرادی شود، اما برای ایجاد یک رابطه واقعی کافی نیست. مردم از طریق گفت‌وگو ارتباط برقرار می‌کنند و کلمات برای دیالوگ‌های آن‌ها ضروری هستند.

کلمات قدرتمندند

کلمات احساسات را منتقل می‌کنند و مردم را به تفکر ذهنی متفاوتی سوق می‌دهند. یک مثال عالی در این مورد یک ویدئو به نام قدرت کلمات است که در سال ۲۰۱۱ منتشر شد. این ویدئو یک مرد نابینا و بی‌خانمان را نشان می‌دهد که در پیاده‌رو روی زمین نشسته است. تابلویی هم کنارش دیده می‌شود که روی آن نوشته: «من کور هستم لطفا کمک کنید». بیشتر مردم فقط نگاه می‌کنند و رد می‌شوند. تا آنکه زنی می‌ایستد. تابلویش را برمی‌دارد و روی آن می‌نویسد: «امروز روز زیبایی است و من از دیدن آن محرومم». بعد از آن مردم دیگر از کنارش بی‌تفاوت رد نمی‌شوند و در ظرفش پول می‌ریزند.

چرا نادیده گرفتن کلمات جدید غیر ممکن است؟ این کلمات یک رابطه احساسی بین تجربه یک شخص و شخص دیگر ایجاد می‌کنند. این کلمات باعث می‌شود روش مشاهده و درک اینکه چه چیزی و چه کسی را می‌بینند کاملا متفاوت شود. این فیلم کوتاه نشان می‌دهد چگونه قدرت کلمات می تواند به صورت چشمگیری پیغام شما را تغییر داده و بر مردم تاثیر بگذارد.

کلمات در وب

با توجه به Google ZMOT، در سال ۲۰۱۱ مردم قبل از آنکه تصمیم به خرید بگیرند در مورد ۱۰٫۴ قطعه منحصر‌به‌فرد از محتوا تحقیق کرده و آن‌ها را درک کرده‌اند. اگر اینترنت فقط به صورت تصویری و طراحی‌های زیبا ساخته می‌شد، آیا استفاده مفیدی داشت؟ محتوای آنلاین شما صدای شرکت شماست که با مشتریانتان صحبت می‌کند و وقتی شما درگیر رشد کسب‌و‌کارتان هستید داستان‌هایی را برای آن‌ها می‌گوید.

کلمات باعث می‌شوند وب مفید باشد. ما در زمانه‌ای زندگی می‌کنیم که بیشتر مردم قبل از آنکه تصمیم به خرید چیزی بگیرند، ابتدا در اینترنت در مورد آن تحقیق می‌کنند. وقتی می‌خواهید اطلاعاتی در مورد چیزی پیدا کنید چه کار می‌کنید؟ به صورت آنلاین جست‌وجو می‌کنید، گاهی بارها و بارها جست‌وجو می‌کنید تا آنکه در مورد آنچه می‌خواهید اطلاعات کافی به‌دست آورید.

بسیاری از شرکت‌ها بر جنبه بصری داستان‌شان تمرکز کرده‌اند و اهمیت کلمات را نادیده گرفته‌اند. آن‌ها تمام تلاششان را در ظاهر و طراحی یک وبسایت متمرکز کرده‌اند بدون آنکه بر سر پیغامی که قرار است با مخاطبان صحبت کند وسواس به خرج دهند. در شرکت (Sprout Content) گاهی با مشتریانی که «یک وبسایت جدید می‌خواهند» صحبت می‌کنیم، اما اینکه قرار است سایت بیانگر چه باشد هیچ سر نخی به ما نمی‌دهند. آن‌ها داستان‌سرایی برند را نادیده گرفته‌اند. کسب‌و‌کارها گاهی با توسعه‌دهندگان وب برای ایجاد یک سایت جدید کار می‌کنند، اما عدم وجود محتوای مناسب باعث می‌شود کل فرآیند لنگ شود.

موارد بصری و کلمات داستان می‌گویند

ما دیده‌ایم که بسیاری از شرکت‌ها گاهی داستان و نحوه تاثیرگذاری آن بر مشتریان و جنبه‌های کارشان را درک نمی‌کنند. اگر یک محصول «خسته‌کننده» قدیمی را می‌فروشید یا چنین خدماتی را ارائه می‌دهید (مثلا حسابداری یا فرش‌شویی)، کلمات می‌توانند واقعا یک تصویر هیجان‌انگیز و جالب از کسب‌و‌کار و محصولات شما ارائه دهند.

دوست گرامی،

 دیدن ادامه مطلب و دانلود فایل ها فقط برای اعضای ویژه حاوی‌وب امکان‌پذیر است.

هم‌اکنون عضو ویژه شوید.

رزرو آگهی محل کد تبلیغاتی دسته بندی نشده و ویدئو محل کد تبلیغاتی موضوع آموزش
  • چگونه صفحه فرود بسازیم پنج شنبه ۱۵ مهر ۱۳۹۵
  • ۱۰ نکته برای تولید محتوایی که نرخ تبدیل بالایی دارد شنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۶
  • یک طرح نوشتاری موفق بریزید: مهارت‌های اساسی که تیم شما به آن‌ها نیاز دارند یک طرح نوشتاری موفق بریزید: مهارت‌های اساسی که تیم شما به آن‌ها نیاز دارند پنج شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵
  • استراتژی بازاریابی محتوای خود را پیش ببرید: آنچه باید بدانید استراتژی بازاریابی محتوای خود را پیش ببرید: آنچه باید بدانید پنج شنبه ۳۱ تیر ۱۳۹۵
  • چارچوب بازاریابی محتوا: ارزیابی چارچوب بازاریابی محتوا: ارزیابی پنج شنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۵
  • بهبود بازاریابی محتوای مهم ترین چیزی که لازم است برای بهبود بازاریابی محتوای خود بدانید شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۵
هنوز دیدگاهی ثبت نشده